VİETNAM: Ne kadar bütçe gerekiyor?

VİETNAM: Ne kadar bütçe gerekiyor?

Vietnam’a gitmeden hem yurt içinde hem de yurt dışında bir çok firma ile görüşüp yapmayı planladığımız gezi için fiyat talep ettim. Alabildiğim en ucuz fiyat, kendi başımıza yaptığımız planlamadan kişi başı 220 USD daha fazlaydı ve bu plana akşam yemekleri dahil değildi.

İki kişilik yolculuğumuzun hediyelikler hariç TL karşılığı 9.000 TL civarında , birimizin uçak biletini de uçuş milleri ile aldığımızı göz önünde bulundurursak hediyelikleri bedavaya getirmiş olduk.

Vietnam Harcama Grafik

Tabi ki yeme içme ve konaklama tercihleri kişiden kişiye değişiyor, biz seçimimizi 3 veya 4 yıldızlı otellerden yana kullandık, Avrupa olsa seçimlerimiz farklı olurdu ama Vietnam bu ayarda otellerde konaklamak bütçeyi fazla sarmıyor.

Yemek seçimlerimizde ise kahvaltı dahil otelleri tercih ettik, iyi ki de böyle yapmışız çünkü her daim sıcak olan Vietnam’da sabah kahvaltıda noodle çorbası içmek pek ferahlatmıyor. Otellerin kahvaltıları bizim damak zevkimize daha uygun. Çoğu talep ederseniz taze omlet yapıyor, tropik bir çok meyve, hatta bazılarında peynir, zeytin de bulmak mümkün. Diğer öğünlerde ise genelde bir öğün sokak yemeği, bir öğün restaurant yemeği olacak şekilde tercih ettik. Sıcak olması sebebiyle , soğuk taze meyve suları ve kahveleri her fırsatta tükettik.

Hakkında esrasakin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top